Oto propozycja zaproszenia Marka Szołtyska

Dzwoń: +48 603894317

Pisz: szoltysek@interia.pl


*** SPOTKANIA NA TEMATY ŚLĄSKIE nie są tylko prezentacją książek czy rozmową Marka Szołtyska z Czytelnikami i wszystkimi gośćmi. Autor oprócz opowiadania o zawiłościach i o pięknie kultury śląskiej, prezentuje też wiele ciekawych przedmiotów, jak stare śląskie zabawki, unikalne stare fotografie oraz elementy śląskiego stroju, z którego każdy miał swoją historię. Podczas spotkania autorskiego z Markiem Szołtyskiem, można też na specjalne zamówienie zażyczyć sobie przywiezienie kołocza śląskiego pieczonego według receptury sprzed dwustu lat. Można też zamówić przywiezienie chleba pieczonego w tradycyjnym śląskim piekaroku czy piekarniczoku. A podczas degustacji tego chleba czy kołocza – zebrani zdają sobie sprawę, że dawne maszkety były naprawdę lepsze niż dzisiejsze. Tak, dawniej było naprawdę lepiej jak dzisiaj. Podczas spotkań autorskim z Markiem Szołtyskiem organizowana jest zawsze sprzedaż książek z podpisami autora.


*** SPOTKANIA NA TEMATY RELIGIJNE nie są tylko prezentacją książek czy rozmową z Czytelnikami i wszystkimi gośćmi. Podczas tych spotkań Marek Szołtysek pokazuje zdjęcia, filmy, święte pamiątki, ale przede wszystkich robi degustacje potraw Matki Boskiej. Można więc podczas spotkania autorskiego skosztować figowca z Nazaretu, cukierków św. Jana czy ciastek króla Dawida. Na specjalne zamówienie organizowany jest też pokaz przyrządzania potraw Matki Boskiej i innych potraw kuchni biblijnej. Można też skosztować miodu z korony cierniowej, czyli miodu z nektaru kwiatów, jakie pszczoły zbierają na ciernistych krzewach, z których była zrobiona korona cierniowa Jezusa. Można też skosztować owoców z tego krzewu o nazwie jujuba ziziphus. Takie spotkanie autorskie to dla uczestników niezapomniane chwile, owocnie spędzone z kulturą, biblią, tradycjami chrześcijańskimi i smakami biblijnych czasów.

Podczas spotkań autorskim z Markiem Szołtyskiem organizowana jest zawsze sprzedaż książek z podpisami autora.


*** WYKŁADY, PRELEKCJE, WYKŁADY… NA TEMATY WŁASNE I ZLECONE. Nie ma takiego śląskiego tematu, na który Marek Szołtysek odmówi wystąpienia, przygotowania wypowiedzi czy publikacji.


*** WYSTĄPIENIA NA IMPREZACH OOLICZNŚCIOWYCH jak jubileusze, uroczystości rocznicowe, firmowe, festyny, jarmarki, odpusty…


*** WYSTAWY W PLENERZE LUB WE WNĘTRZACH. Wykonamy i wyeksponujemy każdą wystawę na zlecony temat. Mamy jednak wiele wystaw już gotowych do pokazania np.: „Śląskie tradycje bożonarodzeniowe”, „Uroki starej śląskiej fotografii” czy „Opowieści o śląskim humorze”.


*** PROWADZENIE IMPREZ

*** KURSY ŚLĄSKIEJ GODKI

*** ŚLĄSKIE TŁUMACZENIA I KONSULTACJE